Szamba ekologiczne

Szamba ekologiczne
Szamba ekologiczne
1 vote, 5.00 avg. rating (63% score)

szamba-ekologiczne-2Szamba ekologiczne mają wiele zalet. Wśród najważniejszych warto wymienić ich szczelność oraz niezwykła odporność na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, do których należą procesy zachodzące w glebie, silny nacisk oraz różnego rodzaju korozje. Szambo zbudowane zgodnie z wymogami charakteryzuje się tym, że jest zupełnie niegroźne dla otoczenia.

W sytuacji, gdy gospodarstwo produkuje niewielką ilość zanieczyszczeń jest to rozwiązanie niemal idealne. Sprawdza się np. w przypadku ośrodków wypoczynkowych działających wyłącznie w okresie letnim. Szambo ekologiczne zamiast oczyszczać ścieki, przechowuje je. To również najlepsza opcja dla osób, które chcą podłączyć swoje gospodarstwo do miejskiej sieci kanalizacyjnej i muszą długo czekać.

Budowa domowej oczyszczalni ścieków wiąże się z koniecznością zagospodarowania bardzo dużego terenu. Inaczej jest w przypadku szamb ekologicznych. Tutaj potrzebny jest jedynie teren do umieszczenia zbiornika o określonej wielkości.

I na koniec jedna z ważniejszych cech szamb ekologicznych. Budowa oczyszczalni pociąga za sobą bardzo duże koszty. Natomiast szambo to inwestycja niewielka, która szybko się zwraca, a ponadto nie wymaga większych zmian w wyglądzie otoczenia. Jest to z całą pewnością opcja warta rozważenia. Ekologiczna, a zarazem ekonomiczna.

Pozostałe nasze artykuły tematyczne o architekturze:

About